A hiszékenység szociálpszichológiája – Álhírek, összeesküvés-elméletek és irracionális hiedelmek

63,00lei

Vezető nemzetközi kutatók hozzájárulásával ez a kötet feltárja a hiszékenység természetét és funkcióit, a kognitív folyamatok szerepét a hiszékenységben, az érzelmek és a motiváció befolyását a hiszékenységre, valamint a hiszékenység társadalmi és kulturális aspektusait.

Rendelésre Ha sikerült beszereznünk értesítjük

A hiszékenység, akár tetszik, akár nem, az emberek alapvető tulajdonsága. A szerzők azt vizsgálják, hogy mit tudunk a hiszékenység okairól, funkcióiról és következményeiről, valamint az azt elősegítő vagy gátló szociálpszichológiai folyamatokról.
Az empirikus kutatások gazdag anyagával alátámasztva a szerzők olyan lebilincselő kérdéseket vizsgálnak, mint az összeesküvés-elméletek pszichológiája, a politikai hiszékenység szerepe, a tudomány területén való hiszékenység, az internet szerepe a hiszékenység elősegítésében, valamint az emberi hiszékenységhez hozzájáruló érvelési hibák.
Mivel a hiszékenység a közbeszéd meghatározó témájává vált, e kötet alapvető olvasmány kutatók, társadalomtudományi hallgatók, szakemberek és gyakorlati szakemberek számára, valamint mindazok számára, akiket érdekel az emberi hiszékenység és a hiszékenységnek a kortárs közügyekben betöltött szerepe.

ISBN

9789635141395

Kiadás éve

2024

Kiadó

Kairosz Kiadó

Kötés

kemény kötés

Oldalszám

544

Szerző

Forgács József, Roy F. Baumeister

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

„A hiszékenység szociálpszichológiája – Álhírek, összeesküvés-elméletek és irracionális hiedelmek” értékelése elsőként